Czytane, przeczytane

Wpis

piątek, 24 października 2014

***** E.Haynes, Under the silent moon

Pięć gwiazdek już za to, że uwielbiam tę autorkę :). 

Po przeczytaniu tej książki dowiedziałam się, że była to pierwsza powieść, nad którą zaczęła pracować, ale ostatnia, jaką wydała. Póki co. Widać, że jest przemyślana i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. 

Wielki plus za doskonałą znajomość funkcjonowania brytyjskiej policji, wprowadzenie czytelnika w anatomię śledztwa. Dobrze jest czuć, że autor wie, o czym mówi.

Sympatyczne i barwne postaci, które mam nadzieję autorka wykorzysta do kolejnych tomów,  nie są płaskie i nieprawdopodobne. W tle kreuje się romans. Jest wszystko czego trzeba do rozpoczęcia udanej serii, która, jeśli powstanie, na pewno pobije na głowę pewną szwedzką pisarkę Camille Lackberg. 

Ciekawa koncepcja zbrodni, zbiegi okoliczności, komplikacje i wzajemne oskarżenia bohaterów, ale też inne przestępstwa w tle dają mieszankę wybuchową i choć na koniec morderstwa są wyjaśnione a sprawcy złapani, wydaje się, że nie brakuje tu wątków, które można pociągnąć - jak w Dziewczynie z tatuaże. Tak więc trzymam kciuki za autorkę i czekam na więcej. 

Obawiam się, że do tej pory przetłumaczono na polski tylko jedną książkę tej autorki. Nie tę. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
mignolina.c
Czas publikacji:
piątek, 24 października 2014 12:06

Polecane wpisy